מערכות סולאריות מסחריות

נביטאס-לוחות-סולאריים-השקעות-אנרגיה-בטוחה-מתחדשת
בשנים האחרונות ניתן לראות גידול משמעותי של עסקים וחברות מסחריות גדולות שבוחרים להקים מערכות סולאריות. עסקים שואפים לגדול כל הזמן וככל שהם גדלים ההוצאות בהם גדלות בהתאם ולכן פתרון של שימוש באנרגיה סולארית הוא שימושי, יעיל וחסכוני במיוחד. בתוך כמה שנים בלבד ניתן להחזיר את ההשקעה הראשונית - ולזכות בתשואה שגודלה מוגבל רק על ידי גודל השטח הזמין לך להתקנת המערכת. 

שתפו את המאמר

מערכות סולאריות מסחריות

בשנים האחרונות ניתן לראות גידול משמעותי של עסקים וחברות מסחריות גדולות שבוחרים להקים מערכות סולאריות. עסקים שואפים לגדול כל הזמן וככל שהם גדלים ההוצאות בהם גדלות בהתאם ולכן פתרון של שימוש באנרגיה סולארית הוא שימושי, יעיל וחסכוני במיוחד.

בתוך כמה שנים בלבד ניתן להחזיר את ההשקעה הראשונית – ולזכות בתשואה שגודלה מוגבל רק על ידי גודל השטח הזמין לך להתקנת המערכת. 

הקמה ורישוי

התקנת המערכת הסולארית פשוטה וקלה כאשר היא מבוצעת על ידי חברה אשר מתמחה בתחום. החברה תדע לבצע את ההתאמה המדויקת עבור הגג כדי למקסם את הרווח מהחשמל שייוצר ממנו.

  • עוד טרם ההקמה יש להוציא רישיון הפעלה למערכת הסולארית, בהתאם להנחיות חוק התכנון והבנייה יש להוציא היתר עבודה מצומצמת למתקן הסולארי וטופס 4 לבניית מערכת סולארית. 
  • לאחר מכן יש להגיש בקשה לחברת החשמל הכוללת את ההיתר למבנה כולל חתימה של הוועדה המאשרת, טופס 4, בדיקת המבנה על ידי מהנדס קונסטרוקציה, אישור תשלום האגרה לוועדה המקומית לתכנון ובניה ועוד.
  • לאחר הגשת כל המסמכים וקבלת האישורים מקבלים היתר הפעלה ממנהל החשמל במשרד האנרגיה והמים ואפשר לצאת לדרך עם חברה המתמחה בתחום.

למי זה מתאים?

התקנת מערכות סולאריות מסחריות מתאימות לכל עסק, מפעל וארגון להם יש שטח על הגג או בשטחים שטופי שמש עליהם ניתן להתקין את המערכת. אמנם מדובר בהתחלה בהשקעה לא מבוטלת, אך בתוך כמה שנים ההשקעה מוחזרת ולאחר מכן ניתן ליהנות מתשואה משמעותית לאורך שנים רבות.

ישנם הסדרים מסוגים שונים מול חברת החשמל ומגוון אפשרויות מימון לביצוע המהלך, לכן יותר ויותר עסקים וחברות בוחרים בהתקנת המערכות. מומלץ לשמוע כבר בשלב התחלתי מה דורשת הקמת מערכת כזו, כיוון ששלב הבדיקות, הרישוי והתכנון אורכים זמן.

יתרונות המערכת הסולארית המסחרית 

לאורך העשורים האחרונים, חיפשו מתחמים מסחריים אפשרות להשקעה באנרגיה סולארית, משלל סיבות. ועם הגעת הטכנולוגיה לבשלות, ניתן אכן לראות שכיום מדובר על תופעה שהולכת וגדלה בשל יתרונותיה הרבים.

  • היתרון הגדול המשמעותי של התקנת המערכת הסולארית היא תשואה כלכלית רצופה, שהופכת את החזר ההשקעה למשתלם במיוחד בהשוואה לאפיקי השקעה מקבילים ואחרים. 
  • כמו כן, המערכת הסולארית עושה שימוש חכם באנרגיית השמש שקיימת במדינת ישראל בלאו הכי בשפע. 
  • כתוצאה מכך, היא מושלמת עבור מבנים מסחריים גדולים להם גגות רחבים – ובכך היא מסייעת בטווח של כמה שנים לחסוך בחשמל באופן משמעותי עד כמעט מוחלט, בייחוד כאשר מדובר על צרכני חשמל גדולים. 
  • בנוסף לכך, השימוש באנרגיה הסולארית הוא גם חסכוני אך גם שומר על איכות הסביבה -וזהו יתרון נוסף משמעותי שיש לו השלכות בכמה חזיתות.

תחזוקת המערכת 

לא די בהקמה של מערכות סולאריות, יש לתחזק אותן כראוי לאורך השנים כדי להבטיח את התפוקה המרבית מהן ואת תקינות המערכת. מדובר על מערכות מתקדמות במיוחד שאם מטפלים בהן כראוי ניתן למנוע בהן תקלות באופן שוטף. התחזוקה כוללת מעקב אחר ביצועי המערכת, תחזוקה שוטפת ואיתור נקודות תורפה של המערכת.

עוד מאמרים שאולי יעניינו אותך

המדריך המלא לגג סולארי – כסף מהשמש

מבוא למשקיע הישראלי בשמש הבלתי נגמרת של המזרח התיכון. בואו לעשות מהשמש שזורחת מעל לגג ביתכם כסף, אך קודם בואו ללמוד איך זה עובד. אנחנו ב-NAVITAS ריכזנו עבורכם פרקים נבחרים אודות התהליך המורכב בו אנו מפיקים כסף מהשמש באמצעות חשמל בלתי נגמר. קחו לעצמכם רגע, פתחו מחברת וכתבו לעצמכם הערות – אנחנו נשמח לענות לכם על כל שאלה.

לקריאת המאמר »

שוק האנרגיות המתחדשות בישראל

במשך עשרות שנים ניסו בכל רחבי העולם להסדיר את השימוש באנרגיה הסולארית ולהפוך אותה לשימושית, רווחית ומסייעת לאיכות הסביבה.

נראה כי בעשור האחרון חלה פריצת הדרך לה כולם ייחלו במשך השנים – והתחום נמצא במגמת נסיקה – כאשר עוד ועוד חברות נכנסות לתחום, במקביל לפיתוחים חדשים הרואים אור חדשות לבקרים, שהופכים את השימוש באנרגיה הסולארית למשתלמת יותר. 

לקריאת המאמר »

רוצה לייעל את העסק שלך?

צור איתנו קשר לפגישת ייעוץ חינם