מערכות ביתיות

נביטאס-התקת-לוחות-סולאריים-בתים-פרטיים
אנשים רבים חולמים על הכנסה פאסיבית מהגג שלהם - והיום מדובר על תחום שפתוח עבור כולם. בהשקעה חד פעמית ביכולתך לבנות מערכת שלאחר כמה שנים מחזירה את ההשקעה בה ומתחילה להניב רווחים מעצם קיומה.

שתפו את המאמר

הקמת מערכות סולאריות ביתיות

אנשים רבים חולמים על הכנסה פאסיבית מהגג שלהם – והיום מדובר על תחום שפתוח עבור כולם. בהשקעה חד פעמית ביכולתך לבנות מערכת שלאחר כמה שנים מחזירה את ההשקעה בה ומתחילה להניב רווחים מעצם קיומה.

דרישות להקמת מערכת סולארית ביתית

מערכת סולארית ביתית ניתן להתקין כמעט על כל סוג של גג – ובתנאי שהגג יהיה בגודל 70 מ"ר ויותר. הגג צריך להיות פנוי וצריכים להיות לו גדלי חיבורי חשמל מתאימים, כאשר הכלל המנחה הוא שככל שהגג גדול יותר – כך ניתן להפיק ממנו יותר כסף. הגג צריך להיות פנוי ובנוי כמה שיותר שטוח עם כמה שפחות תוספות כמו מיזוג אוויר או דודי שמש. 

יש לוודא כי קיים חיבור מתאים של מערכת החשמל ובדרך כלל בבתים פרטיים ניתן להסתפק בחיבור 25X3 שמאפשר להזרים את הקוט"ש המתאים מהמערכת הסולארית. 

הרשמה והתחברות לחברת החשמל 

ההרשמה לאסדרה בדרך כלל מתבצעת באמצעות החברה שמתקינה את המערכת הסולארית. את הפאנלים הסולאריים שמותקנים על הגג מחברים זה לזה בכבלים, החשמל שמיוצר בפאנלים באמצעות השמש נקרא חשמל ישר, הוא מועבר לממיר שהופך אותו לזרם חליפין המוזרם ישירות לשעון החשמל הראשי של הבית ומשם הוא מוזרם לחברת החשמל דרך הרשת הארצית. 

אנשים רבים שואלים מה קורה כאשר החשמל שמיוצר על ידי הפאנלים מגיע לשעון אבל בו בזמן ישנה צריכת חשמל בבית? ובכן, במצב כזה החשמל הזה יצרך על ידי הבית לפני שהוא מגיע לחברת החשמל. החשמל שנוצר מהפאנלים הוא חשמל שבו הבית עושה שימוש – ובכך נחסכת עלות צריכת החשמל החודשית, כאשר בו בעת השאריות שנותרו שלא נצרכו מועברות לחברת החשמל ועליהן מקבלים כסף, כמה? בממוצע 16 אלף שקלים לשנה. 

איך זה עובד מבחינה כספית?

  1. אפשרות אחת היא שניתן להגיע להסדר מול חברת החשמל שכל החשמל שמיוצר מהמערכת הסולארית יעבור אליה והיא ותשלם עבורו – בעוד שעבור החשמל שנצרך בבית יתבצע תשלום רגיל כמו לפני התקנת המערכת הסולארית. ניתן לעשות זאת על ידי התקנת מונה ייצור בעלות של כמה מאות שקלים ועל פי שיטה הנקראת שיטת התחשבנות. בפועל חברת החשמל מתקינה את המונה וקוראת כמה חשמל המערכת הסולארית מייצרת, את המונה הביתי היא הופכת למונה דו כיווני וכך ניתן לקרוא כמה חשמל הועבר מהמערכת הסולארית וכמה חשמל נצרך על ידי הבית. 

 

  1. דרך נוספת לבצע זאת היא על ידי שיטה שנקראת התחשבנות לפי הזרמה. בשיטה זו לא מתקינים מונה ייצור אלא חברת החשמל קוראת רק את המונה הראשי שהופך לדו כיווני, החיוב מתבצע על פי הצריכה הביתית וישנו תשלום עבור החשמל שהוזרם לחברת החשמל מהמערכת הסולארית. 

כיצד מקבלים את התשלום? 

בכל חודשיים חברת החשמל מבצעת קריאה של המונה. החישוב נעשה על פי שיטת החישוב שנבחרה בתחילת ההליך חברת החשמל תקזז את החשבון החודשי של קריאת המונה הביתי ואם הוזרם יותר חשמל משנצרך היא תשלם את היתרה בצ'ק שנשלח בדואר. ולבסוף, כדאי לציין כי אין צורך לפתוח עוסק פטור או מורשה כדי לבצע את ההליך.

עוד מאמרים שאולי יעניינו אותך

המדריך המלא לגג סולארי – כסף מהשמש

מבוא למשקיע הישראלי בשמש הבלתי נגמרת של המזרח התיכון. בואו לעשות מהשמש שזורחת מעל לגג ביתכם כסף, אך קודם בואו ללמוד איך זה עובד. אנחנו ב-NAVITAS ריכזנו עבורכם פרקים נבחרים אודות התהליך המורכב בו אנו מפיקים כסף מהשמש באמצעות חשמל בלתי נגמר. קחו לעצמכם רגע, פתחו מחברת וכתבו לעצמכם הערות – אנחנו נשמח לענות לכם על כל שאלה.

לקריאת המאמר »

שוק האנרגיות המתחדשות בישראל

במשך עשרות שנים ניסו בכל רחבי העולם להסדיר את השימוש באנרגיה הסולארית ולהפוך אותה לשימושית, רווחית ומסייעת לאיכות הסביבה.

נראה כי בעשור האחרון חלה פריצת הדרך לה כולם ייחלו במשך השנים – והתחום נמצא במגמת נסיקה – כאשר עוד ועוד חברות נכנסות לתחום, במקביל לפיתוחים חדשים הרואים אור חדשות לבקרים, שהופכים את השימוש באנרגיה הסולארית למשתלמת יותר. 

לקריאת המאמר »

רוצה לייעל את העסק שלך?

צור איתנו קשר לפגישת ייעוץ חינם