אנרגיה סולארית לאן פנינו מועדות

נביטאס-לוחות-סולאריים
תחום האנרגיה הסולארית הולך ומתפתח בעשורים האחרונים וממשיך לצבור תאוצה ככל שהזמן עובר. גופים מסחריים, מתחמים חקלאיים, בעלי מפעלים ואנשים פרטיים - כולם כבר מבינים שנתח משמעותי מן העתיד האנרגטי יכלול את שוק האנרגיה הסולארית. ובהתאם לכך, מאז סמוך לראשית המאה נערכים מידי שנה כנסים מקצועיים בעולם שבהם מוצגים חידושים וטכנולוגיות פורצות דרך בתחום.

שתפו את המאמר

אנרגיה סולארית – לאן פנינו מועדות

תחום האנרגיה הסולארית הולך ומתפתח בעשורים האחרונים וממשיך לצבור תאוצה ככל שהזמן עובר. גופים מסחריים, מתחמים חקלאיים, בעלי מפעלים ואנשים פרטיים – כולם כבר מבינים שנתח משמעותי מן העתיד האנרגטי יכלול את שוק האנרגיה הסולארית. ובהתאם לכך, מאז סמוך לראשית המאה נערכים מידי שנה כנסים מקצועיים בעולם שבהם מוצגים חידושים וטכנולוגיות פורצות דרך בתחום.

התפתחות התחום בישראל 

בישראל, תחום האנרגיה הסולארית נמצא בצמיחה משמעותית בשנים האחרונות, כשעוד ועוד חברות מצטרפות לתחום במטרה לתת מענים למגוון המגזרים – המגזר הפרטי הכולל אנשים פרטיים המבקשים להקים מערכת סולארית על הגג ולמגזר הציבורי והעסקי שמבקשים לחסוך בעלויות החשמל לטווח הארוך ואף הרוויח ממנו בטווח הבינוני והארוך. ניתן גם לראות שינויים במדיניות וברגולציה בתחום, עם עוד ועוד הקלות שמסייעות להקים את המערכות בקלות. 

כנסים בין-לאומיים והשתתפות החברות הישראליות 

בכל שנה ישנם שלושה כנסים מרכזיים בתחום האנרגיה הסולארית ובהם מציגות חברות שונות את ההתקדמות הטכנולוגית שלהן. החברות הישראליות נחשבות לדומיננטיות ביותר בתחום זה, כאשר כנס נוסף נערך בכל שנה באילת בעשור האחרון. בכנסים אלו מוצגות טכנולוגיות חדשות שהתפתחו בישראל ובעולם וניתן לראות כי ישראל היא מובילה בתחומים אלו, בעיקר בשל היותה מדינה שטופת שמש. 

פיתוחים בולטים לייעול השימוש באנרגיה סולארית 

הפיתוחים בתחום הסולארי הם אין סופיים ונראה כי בכל שנה יש עוד ועוד פיתוחים טכנולוגיים שמייעלים את השימוש באנרגיה הסולארית. בשנים האחרונות ניתן היה לראות פתרונות שונים כמו רובוטים סולאריים, פאנלים דו כיווניים שממקסמים את השימוש בשמש לאורך היום ומיפוי לוחות סולאריים.

פיתוחים ייחודיים שראינו בשנים האחרונות היו בתחום ההסקה: פיתוח משאבת חום עבור חימום בריכות שחיה, בתים פרטיים ומערכות חימום והסקה בשימוש אנרגיה סולארית. מדובר על מוצר לא פחות ממהפכני שלוקח את האנרגיה מהשמש לחימום, בטכנולוגיה זו נעשה חיסכון של עד 75% מעלויות החימום, שכולם יודעים עד כמה הן גבוהות בחודשי החורף. 

עוד שיטה לחימום שנחשבת למהפכנית בתחום האנרגיה המתחדשת הוא של חימום תת רצפתי. גם במקרה זה מדובר על שימוש בטכנולוגיות חכמות המבוססות על מים ומתאימות גם למגזר הפרטי וגם למגזר העסקי והציבורי. בטכנולוגיה זו ניתן לחסוך באנרגיה ולהתאים באופן אישי החימום בכל חדר וחדר. 

מילה על אופטימייזר – מפיקים את המרב מהגג

כולם מחפשים את הדרך להפיק את האנרגיה הרבה ביותר מהשמש ואחד הפיתוחים המשמעותיים שנעשו בשנים האחרונות הוא של טכנולוגיה שפותחה בישראל על ידי חברת SolarEdge ושמה הוא אופטימייזר. החוכמה בטכנולוגיה זו היא השימוש באותה השמש, באותם פאנלים סולאריים, אך באמצעות התקנת חלקים שונים במערכת למקסם במידה ניכרת את השימוש בהם. 

האופטימייזר הוא רכיב אלקטרוני אותו מחברים לפאנלים והוא מאפשר ניטור ובקרה לכל אחד מהפאנלים באופן נפרד. באופן זה הניטור מתבצע לכל פאנל בנפרד ובכך המערכת זוכה למקסם באופן מוחלט את השימוש באנרגיה הסולארית, להבדיל במקרים בהם הניטור מתבצע לשורה של פאנלים מהם מוגדר הפאנל עם התפוקה הנמוכה ביותר. 

עוד מאמרים שאולי יעניינו אותך

המדריך המלא לגג סולארי – כסף מהשמש

מבוא למשקיע הישראלי בשמש הבלתי נגמרת של המזרח התיכון. בואו לעשות מהשמש שזורחת מעל לגג ביתכם כסף, אך קודם בואו ללמוד איך זה עובד. אנחנו ב-NAVITAS ריכזנו עבורכם פרקים נבחרים אודות התהליך המורכב בו אנו מפיקים כסף מהשמש באמצעות חשמל בלתי נגמר. קחו לעצמכם רגע, פתחו מחברת וכתבו לעצמכם הערות – אנחנו נשמח לענות לכם על כל שאלה.

לקריאת המאמר »

שוק האנרגיות המתחדשות בישראל

במשך עשרות שנים ניסו בכל רחבי העולם להסדיר את השימוש באנרגיה הסולארית ולהפוך אותה לשימושית, רווחית ומסייעת לאיכות הסביבה.

נראה כי בעשור האחרון חלה פריצת הדרך לה כולם ייחלו במשך השנים – והתחום נמצא במגמת נסיקה – כאשר עוד ועוד חברות נכנסות לתחום, במקביל לפיתוחים חדשים הרואים אור חדשות לבקרים, שהופכים את השימוש באנרגיה הסולארית למשתלמת יותר. 

לקריאת המאמר »

רוצה לייעל את העסק שלך?

צור איתנו קשר לפגישת ייעוץ חינם