אגירת אנרגיה

יש-לך-גג-בוא-להשקיע-באנרגיה-מתחדשת-עם-נביטאס
היום זה נשמע לנו די טבעי, לאגור אנרגיה. אולם עד לפני כמה עשורים, בקושי היו קיימים פתרונות אגירת חשמל - בישראל בפרט ובעולם בכלל - ולכן התחום גם לא התפתח יתר על המידה. כיום, כשפתרונות אלו בשלו, הם גם עומדים על הפרק וזמינים עבור אנשים פרטיים ועבור המגזר העסקי, המסחרי והציבורי, ואכן ניתן לראות שתחום האנרגיה המתחדשת נמצא בשנים האחרונות בנסיקה משמעותית. 

שתפו את המאמר

אגירת אנרגיה

היום זה נשמע לנו די טבעי, לאגור אנרגיה. אולם עד לפני כמה עשורים, בקושי היו קיימים פתרונות אגירת חשמל – בישראל בפרט ובעולם בכלל – ולכן התחום גם לא התפתח יתר על המידה. כיום, כשפתרונות אלו בשלו, הם גם עומדים על הפרק וזמינים עבור אנשים פרטיים ועבור המגזר העסקי, המסחרי והציבורי, ואכן ניתן לראות שתחום האנרגיה המתחדשת נמצא בשנים האחרונות בנסיקה משמעותית. 

פתרונות אגירת אנרגיה 

תחום האנרגיה המתחדשת נמצא בנסיקה משמעותית בשנים האחרונות. נראה כי כולם מדברים על שימוש בפתרונות סולאריים והרגולציה בתחום מאפשרת כעת ליותר ויותר אנשים, חברות ועסקים לקחת חלק בתחום זה. ככל שגבר הצורך והרצון לקדם את התחום, כך גם גבר הצורך במציאת פתרונות טכנולוגיים מתקדמים לאגירת החשמל.

הפתרונות החדשים לאגירת החשמל והאנרגיה הם צעד כלכלי הגיוני, איך זה קורה בפועל? ובכן, על מנת לספק אנרגיה סדירה יש צורך לעשות שימוש באגירת אנרגיה בעזרת סוללות לאגירת אנרגיה. לא מדובר כאן על סוללות רגילות אלא כל מערכת מותאמת צרכים לה היכולת לספר מענה של אספקת חשמל במהירות. המערכות הללו לאגירת אנרגיה תואמות לכל סטנדרט של יצרני החשמל ולכן הן גם מהוות פתרון מצוין לתחום האגירה. 

יתרונות פתרונות אגירת האנרגיה 

הפתרונות לאגירת האנרגיה אפקטיביים במיוחד והם מתאימים למגוון רחב של יישומים ולקוחות – מהמגזר הפרטי הכולל את הבית הפרטי הפשוט לו יש פאנלים סולאריים על הגג ואת החברה החקלאית הגדולה שעושה שימוש בפאנלים באופן משמעותי לשימושה הפרטי וכיצירת מקור הכנסה נוסף. 

כולם יודעים שגם בחשמל יש היצע וביקוש, לעיתים אפילו לאורך שעות היום, אך אם יצרן חשמל רוצה להיות רווחי הוא צריך תמיד להעניק את האנרגיה הזמינה ולכן הוא חייב לעשות שימוש בפתרונות של אגירת אנרגיה. השימוש בפתרונות אגירת האנרגיה יאפשר זמינות אנרגיה לכל עת, גם בזמנים של עליה בביקוש לאנרגיה וגם לזמנים שהביקוש יורד.

השימוש באגירת האנגריה מאפשר להפחית משמעותית את התלות במקורות אנרגיה מזהמים – ולמקסם באופן מוחלט את השימוש באנרגיה הסולארית. 

עידוד ממשלתי 

משק החשמל בישראל גדל ומשרד האנרגיה שואף להפחית עד כמה שניתן את פליטות גזי החממה וזאת על ידי מעבר לתחבורה המבוססת על חשמל ועל ידי מעבר לאנרגיות מתחדשות. מסיבות אלו בעיקר ישנו צורך בהרחבה משמעותית של השימוש באגירת אנרגיה ובקידום התחום וניתן לראות כי אחד הזרזים בתחום הוא דווקא ירידת מחיר הסוללות באחוזים רבים, שהפכו את השימוש בהן למשתלם וכדאי ביותר. 

משרד האנרגיה מקדם את פיתוח משק האנרגיה הנקי בעשור האחרון ובתוך כך את עידוד תחום אגירת האנרגיה ובכלל את תחום האנרגיה המתחדשת. למשרד האנרגיה יש יעד ממשלתי שעד שנת 2030 30% מהאנרגיה בישראל תהיה אנרגיה מתחדשת, דבר שיפחית באופן משמעותי ביותר את זיהום האוויר במדינה. 

מדובר על האמצעי הזול ביותר עבור המשק לעשות שימוש באנרגיה, הידידותי ביותר לסביבה וכמובן המשתלם ביותר עבור עסקים ועבור הצרכן הפרטי. 

עוד מאמרים שאולי יעניינו אותך

המדריך המלא לגג סולארי – כסף מהשמש

מבוא למשקיע הישראלי בשמש הבלתי נגמרת של המזרח התיכון. בואו לעשות מהשמש שזורחת מעל לגג ביתכם כסף, אך קודם בואו ללמוד איך זה עובד. אנחנו ב-NAVITAS ריכזנו עבורכם פרקים נבחרים אודות התהליך המורכב בו אנו מפיקים כסף מהשמש באמצעות חשמל בלתי נגמר. קחו לעצמכם רגע, פתחו מחברת וכתבו לעצמכם הערות – אנחנו נשמח לענות לכם על כל שאלה.

לקריאת המאמר »

שוק האנרגיות המתחדשות בישראל

במשך עשרות שנים ניסו בכל רחבי העולם להסדיר את השימוש באנרגיה הסולארית ולהפוך אותה לשימושית, רווחית ומסייעת לאיכות הסביבה.

נראה כי בעשור האחרון חלה פריצת הדרך לה כולם ייחלו במשך השנים – והתחום נמצא במגמת נסיקה – כאשר עוד ועוד חברות נכנסות לתחום, במקביל לפיתוחים חדשים הרואים אור חדשות לבקרים, שהופכים את השימוש באנרגיה הסולארית למשתלמת יותר. 

לקריאת המאמר »

רוצה לייעל את העסק שלך?

צור איתנו קשר לפגישת ייעוץ חינם